Moje anglická cesta III. – Ema a moře

Pěkný den! Počasí láká vyloženě kolikrát už i na to koupání a tak jsem si řekla, že než vás vezmu na prohlídku Bristolu a krásné architektury, zajedeme si k moři.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moře je pro mě fenomén a nejen proto, že ho tady nemáme. Moře je pro mě symbolem volnosti, jako by se duše chtěla rozlétnout tím nekonečným prostorem. Já, která žiju v údolí sevřeném kopci, dokážu ocenit výhled do široširé dálky (aniž bych přitom musela překonat větší nadmořskou výšku). Miluju vodní toky, jakékoliv, miluju prostě vodu. Neznáme se? Těší mě, jsem Ryba 😀 U vody mám prostě pocit meditace a nemusím se o to nijak snažit, asi tak jako kdekoliv v přírodě….

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže asi chápete, že pobyt na jihozápadním pobřeží Anglie byl pro mě zážitek a hlavně balzám na mou unavenou duši. Každé ráno jsem s radostí poslouchala křik buřňáků (místo decentního ale urputného budíku v telefonu) a vdechovala vlhký mořský vzduch. Nechápu, proč ještě nebydlím u moře, někde se stala chyba, čeští soudruzi! 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale pozor nejsem typický plážový povaleč (spíš kavárenský), z toho jsem už vyrostla, válení se na dece v horku mě fakt nebaví. Ale procházet se po pláži či po promenádě kolem moře, ach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moře v Anglii samozřejmě není tak komfortní jako to v Chorvatsku, koupání by asi bylo jen pro otužilé domorodce… Děti vyrůstající tady žádné jiné moře nemají a jsou otužilé, jak jsem měla možnost vidět. Stejně jako Andy zdejší rodilý angličan opovrhoval tím „klasickým“ teplým mořem určeným k dovolené – kdy tvrdil, že to není žádné pořádné moře, když se moře zběsile nevlní v rytmu dunícího větru. Rozuměj – studené anglické moře je to pravé :-D. A taky nám jasně vysvětlil, že tohle moře není špinavé (dirty), jak jsme se trošku ofrňovaly (a naše nechuť do něj vstoupit tímto stoupala ještě víc), ale je pouze bahnité (muddy)…..Toto nesmělo být ztraceno v překladu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale i tak být na blízku moře byla pro mě krásná procházka. Byla jsem úplně unešená, že z centra města Weston-Super-Mare člověk po svých došel k moři!!!! Jak nevídané, takový kousíček od moře!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Byl zrovna odliv, takže pláž byla široká, jindy je celá zalitá vodou až po okraj…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A uvízlá loďka čekající na odliv mě prostě fascinovala. Bylo v tom něco symbolického.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moře je prostě magické!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , a jeho autorem je eM. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u “Moje anglická cesta III. – Ema a moře

  1. Hovoříš mi z duše! Pro mě jemoře to samé – vzduch, svoboda, energie, volnost,chuť běhat a lítat, plný dech a nepřekonatelná nádhera. Válení se u moře také nezvládám, vydržím max hodinu a pak už „vymýšlím“. Můj muž (btw seznamte se, taky ryba), který za nejlepší dovolenou považuje ležet na pláži každý den celý den s hromadou knih a číst a vyhřívat se a číst a číst, v tomhle vedle mne poněkud trpí… Tedy vlastně netrpí,protože jsme spolu takhle u moře byli jen jednou. A pak teda ještě půl roku v Anglii, ale jak říkáš – tam se člověk prostě jen prochází, kochá a čerpá síly. A mně od té doby moře fyzicky chybí. Ta možnost jít se projít na pláž a nasát slaný vzduch. Vyvolává to ve mně až klaustrofobické pocity a mám potřebu jít pak aspoň do lesa nebo k řece..

    Jinak tedy z těch mořských fotek by byly moc krásné polštářky!;)

    • Tak to máme úplně stejně Mili!!! I já teda mám občas až klaustrofické pocity, obzvlášť u nás v údolí v tom sevření….Téda, tak Tvůj muž je Ryba každým coulem :-D, to já bych teda nevydržela :-))) A děkuju za nápad! Já bych si nejraději dala do ložnice rovnou tapetu nebo obří fotku moře :-D, asi to budu muset udělat :-), ovšem polštářky, to je taky super !-)

Komentáře nejsou povoleny.