My Black and White Rosie

Na mém eshopu na fleru se objevily po delší době nějaké novinky, které bych ráda představila i zde a něco o nich pověděla.

Poslední dobou se soustředím na zlatý výběr mých fotografií, aby pouze nespaly někde zapomenuté na harddisku, ale sloužily svému účelu, tj. jako dekorace.

Začala jsem vytvářet sérii foto-obrazů většího formátu (čtvercový formát 30×30 cm). Foto-obrazy proto, že se snažím pojmout své fotografie především výtvarně, intuitivně, nejdu primárně po čistém technickém zpracování – i když čím lepší fotograf a technika, tím je všechno lepší :-). Přesto asi vždycky zůstanu fotografem, který pojímá vše skrz svou výtvarnou vášeň a je naprosto ideální, když se vášně a zájmy prolínají. Když do mých obrazů vstupují mé přetvořené fotografie a do fotografií přenáším svou obrazotvornost. Nakolik se mi to daří musí posoudit hlavně divák. Já se někdy v hodnocení, potažmo sebekritice ztrácím a tak mě těší zpětná vazba na instagramu či zde na stránkách. Sebekritika je fajn do určité míry, neustále člověka pohání dělat věci líp a dokonaleji, ale je to dvousečná zbraň…A když mi jednou dcera řekla, že svou tvorbu hodnotím příliš sebekriticky – sebekriticky jsem ji musela dát za pravdu :-). Snažím se uvolnit a na věci netlačit – na ty tvůrčí ani na ty životní. Někdy musím za obrazy dojít sama, ale někdy obrazy přijdou ke mě samy….A to jsou krásné chvíle.

„My Black and White Rosie“ ke mně prostě přišla. Kupuju si květiny na fotografování celkem často a zrovna jsem dokončila kolekci valentýnských polštářů Love Story, jejíž ústředním motivem byla rudá růže. A tu jsem si tak různě fotila….a jednoho dne se z jedné fotografie stala černobílá růže. Intuitivní, ale nemohu říct, že nahodilá. Nahodile fotografie nefungují, spíš je to o postřehu a následném hraní si – s barvou. Miluju barvy – živoucí a pestré, ale někdy mám potřebu barvy potlačit. A zvýraznit tak to „něco mezi řádky“ atmosféru, náladu – poklid a meditativnost. Černobílá fotografie je k tomuto jako stvořená. A tuto vytvořili ve fotolabu, a proto vydrží i sto let – to už je výdrž obrazu…

My Black and White Rosie můžete koupit zde:

http://www.fler.cz/zbozi/my-black-and-white-rosie-6580446