Nebilancování 2015

Jsem se rozhodla, že nebudu bilancovat.

Já, která si schovávám diáře z let minulých a poctivě se otáčím za každým obdobím, abych se poučila a potěšila a dodala si kolikrát i odvahy, když vidím zpětně, co všechno jsem zvládla. Je to divné, ale tentokrát to dělat nebudu. Nechci se otáčet zpět a nemám na to ani čas.

„Minulost je past, co jsme si nastražili, když jsme v ní žili“, abych citovala své milované Tatabojs 🙂

A přítomnost je prezent !-)…..

Gerbera double trip I

V roce 2015 se mi toho stalo docela dost, a můžu konečně říct, že pozitivno převažovalo. Určitě je hodně na co vzpomínat, ale šlo hlavně o to, že jsem si intenzivně začala uvědomovat směr…Co chci v životě dělat a kam chci jít.

Uvědomila jsem si,  že chci ve svém životě hrát hlavní roli nejen uspokojovat potřeby jiných…, a řídit si směr sama s pomocí Boží a Vesmíru. Přestala jsem jenom snít a začala své sny jasně formulovat a pracovat na tom, abych je i zrealizovala. V tomhle je velký posun v mém snílkovském přístupu k životu, který se bohužel ne vždy vyplatil….

Gerbera double trip II.

Možná je to taky tím, že v tomto roce slavím kulatiny, on ten čas nás stejně vždycky dožene. V tom je jediná spravedlnost pro všechny. Nemám z toho čísla vůbec strach a nijak to neřeším ani netajím – bude mi sice slovy čtyřicet, ale často se cítím spíš jako puberťák a to i přesto (nebo právě proto???), že mám doma jedno dítě v pubertě a jednoho adolescenta :-). Nicméně tento věk je pro mě určitým milníkem, to nemůžu popřít, ale ne ve stylu nesmyslů – život začíná po třicítce, čtyřicítce či padesátce…..

Život nezačíná, život pořád fičí a jde o to osedlat si toho oře, ať je nám, kolik nám je.

Těžko můžu honit svého dvacetiletého či třicetiletého „Bycha“, kašlu na něj a jako Piafka pohodím hlavou a pravím: ničeho nelituju. Protože když shrnu všechny svoje prohry a průsery, tak vždycky z nich nakonec vzešlo něco dobrého. A to není klišé – to je prostě život. Život dává a bere a neohlíží se.

Mistletoe Double Trip

Ani já se už neohlížím, se svou minulostí jsem skončila, i když si uvědomuju, že mě svým způsobem  chtě nechtě jaksi definuje. Mohla bych litovat každý den svých  minulých omylů, za které jsem draze zaplatila psychicky, ale i doslova – pro mě nemalou finanční částkou. Ale vzhledem k tomu, že mám ekonomické vzdělání, jsem schopna si na misky vah dát to „má dáti – dal“ a vidím, že některé věci penězi vyvážit nemůžu. Nicméně jsem si uvědomila, že už jsem platila dost a je na čase si také něco brát.

Bude mi za dva měsíce čtyřicet a myslím, že je nejvyšší čas být zdravě sobecká. Svoje účty vůči ostatním jsem splatila, když teda vynechám můj nejnáročnější koníček – děti :-). Účty už budu skládat jen sobě.

Neříkám, že neudělám zase nějaké chyby, že vždycky udržím životní účetnictví v rovnováze –  no co, jsem jen člověk a je třeba umět odpouštět hlavně sám sobě.

Orchidea TripTrip

Nedávám si vágní předsevzetí. Mám jasnou představu, kam chci letos jít, jet či letět, kam směřuju já osobně i jako tvůrce a můžu jedině doufat, že z toho směru nesejdu….A pokud budou  potřeba nějaké okliky, budu doufat, že se nakonec vyplatí…Otáčet se budu jedině proto, abych si hlídala záda a vyvarovala se starých chyb.

Protože člověk se pořád učí a je fajn vědět, že některé věci jsou poprvé i ve středním věku a že je pořád za čím jít.

Vidím to na chůzi s nohama pevně na zemi a s hlavou v oblacích.

Jak jste na tom Vy? Jak samy sebe vidíte v tomhle novém roce?

Budete se ohlížet a sumírovat nebo už máte jasný plán?

A jaký byl ten rok 2015 pro Vás?

Přeji Vám naprosto skvělý rok 2016, ať je co nejvíce podle Vašich představ a pokud nastanou nějaké překážky, ať je  hravě překonáte!

PS: Autorkou grafik v článku je moje starší dcera. Hravě si pohrála s mými fotkami 😀 A já si je dokážu hravě představit jako plakáty v interiéru !-). Třeba z nich něco v tomto novém roce vzejde…….

Příspěvek byl publikován v rubrice Myšlenky se štítky a jeho autorem je eM. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.