Polštář „Orchidea´s Dream“

Já mám prostě sny spojené s květinami. Krásné a odpočinkové snění, to jsou pro mě květiny…Myslím, že se krásně hodí na polštář, stejně jako do vázy v kuchyni nebo obývacím pokoji. Asi jsem duše romantická, naprosto nevyléčitelně. Ale co vlastně znamená být romantikem podle slečny Wiki? Základními kameny romantismu jsou citindividualita (a individuální prožitek) a duše (zejména trýzněná duše). No tu trýzněnou duši bych si klidně odpustila, ale jinak to sedí.

Svoje snové polštáře prostě tvořím na základě citu a individuálního prožitku – podle toho, co ve mě vzbuzuje chuť odpočívat, a to nejen tělesně ale i duševně. A pohled na květinu a její detail, to je pro mě nejvyšší relax. Proto asi motivem pro většinu mých autorských polštářů, když pominu polštáře-mazlíky kočičí, jsou květiny. Tentokrát jsou to orchideje. Nádherné exotické krásky z rodu Phalaenopsis. A ano, modelkou pro polštář stála moje vlastní květina. Jsem pyšnou majitelkou dvou orchidejí a odměňují mě květy, které jsou pro mě velkou inspirací a často na ně mířím objektivem svého Olyho (Olympus PEN EPL5). Musím říct, že mě popadne přímo euforie, když vidím u své orchideje nový šlahounek, který bude za pár týdnů obtěžkaný exotickými květy. A většinou mi kvetou právě v takovou dobu, kdy já přímo hynu nedostatkem světla a čerstvých květin – na podzim, v listopadu. Není divu, že jsem musela orchidej zvěčnit i na polštáři.

Polštářek je opět ušitý v kombinaci polyesteru a bavlny. Digitální tisk, který má velmi kvalitní trvanlivost se tiskne právě na polyester 100%. Je to látka syntetická, ale oplývá výhodami – mnohem méně se krčí, nechytají se na ní různé chloupky našich mazlíků v takovém množství jako na bavlnu (jó, ty kočičí chloupky všude!), je celkově pevnější struktury a méně propouští vodu – nenasaje ji tak rychle, když si svůj nádherný polštář polijete, což tedy nedoporučuji, ale když už se to stane, tak šup do pračky a není třeba se bát, že vám orchidej v pračce zmizí. Pravda, pryč s chemikáliemi, to žádná kytka nesnese, ale běžný prací prostředek unese v pohodě, stačí prát na čtyřicítku. Látky jsou stálobarevné včetně tisku. Zadní stranu polštáře jsem ušila z bílé bavlny a polštář se zapíná na zips.  (velikost polštáře je 39×39 cm)

Nezbývá než popřát sladké sny! O čem asi orchidej sní? Každopádně tahle nikdy neuvadne, bude snít svůj sen věčně….

Polštář můžete koupit na mém eshopu na fler. cz zde: (ale doufám, že už brzy rozjedu vlastní eshop) http://www.fler.cz/zbozi/polstarek-orchidea-s-dream-6641369