Výstava fotografií 2016 „MakroKvět“

Pro ty z vás, kteří nemohli shlédnout mou výstavu, která proběhla od 1.2. do 26.2.2016 v galerii Infocentra v Novém Jičíně, mám dnes její virtuální verzi.

Co si budeme vykládat, je diametrální rozdíl vidět fotografii na malém či větším monitoru ať už v mobilu nebo na počítači. Ať máte jakkoliv dotykový přístroj, přesto zde chybí přímý kontakt s dílem. Dosud jsem to znala jen jako divák. Ten pocit, když jsem si prohlížela reprodukce slavných malířů v knihách a pak stát před samotným obrazem – to je nenahraditelné žádná virtuální realita vám to nezprostředkuje.

Dodnes si pamatuju, jak jsme s dcerou zíraly na nejoblíbenější obraz od Moneta Lekníny v NG v Praze. Malý obrázek v knize či na googlu na vás nemůže zapůsobit tak jako metr široký obraz, kdy cítíte doteky štetce Mistra, auru díla. S fotografií je to podobné a bohužel fotografie je znevýhodněná tím, že její prvotní výstup je prostě „virtuální“ digitální. Fotkami je zaplavený celý web, instagram je postaven pouze na obrázcích, a přesto dneska vrazí někdo prachy do toho, aby si udělal výstavu? Ano, já jsem ten blázen, prosím, a nelituju. Mě samotnou dostaly mé vlastní fotografie, když jsem je poprvé viděla ve formátu 30×40, 30×30 či 40 na 40 cm. To je teprve výpověď..

Ale co to tady budu okecávat. Dojmy a zážitky z mé výstavy už jste číst mohli zde:

http://dreamdecor.cz/moje-vystava-myma-ocima/

Dnes na vás čekají fotografie s názvy a ve stejném sledu, v jakém byly zavěšeny v prostoru, jen ten živý rozměr chybí. Doufám, že se vám bude líbit.

Ačkoliv výstava prodejní nebyla, fotografie jsou na prodej. Pro info mi neváhejte napsat na email: mfrohlichova@atlas.cz