Zahradní zátiší v Zahradním městě…

Dneska mám pro vás takovou oddychovku, spoustu fotografií květin a zahradní zátiší. Ne, že bych nešila další věci a neměla spoustu dalších nápadů na tvořivé výrobky, ale přece jen focení je moje velká srdcovka a také odpočinek. Třeba si taky u fotek odpočinete.

Měla jsem totiž příležitost nakouknout do maličkaté zahrádky, jak název napovídá, v Praze na Zahradním městě u domu kamarádky. A než se dům i zahrádka promění ve staveniště, tak jsem musela to místo nafotit. Musím říct, že dům i zahrádka mají skvělého ducha a kamarádka z toho místa udělá určitě krásný domov.

Jestli jste se někdy ocitli v opuštěné zahradě, tak možná ten pocit znáte – je to tak zvláštní atmosféra. To místo tichounce vypráví svůj příběh, jak zde někdo žil, miloval to místo a staral se o něj… a pak odešel, zanechal zde ležet svou lopatku jednoho dne, květináče jsou prázdné, růže neošetřené a zarostlé…..Přes ten pocit nostalgie a melancholie je zde nádherný poklid a všude přítomná krása divoké přírody – uprostřed velkoměsta…

Já se ráno probudila jako první a hned jsem si vzala foťák a potichoučku se vyplížila z domu do příjemně chladivého srpnového rána, uvařila jsem si čaj a kochala se – meditaci jsem nemusela nikde hledat – klid přicházel ke mě sám skrz listy, větve…To jsem tehdy nutně potřebovala, vlastně to potřebuji stále, ale kdo by nepotřeboval vnitřní klid a mír. Někde se vždycky ztrácí během hektických a rutinních dní. A pak se najednou člověk ocitne na nějakém zvláštním místě a zastaví se. Tak se třeba taky zastavte a podívejte se na obrázky, které jsem nafotila v tom zahradním koutečku….

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotografie se štítky a jeho autorem je eM. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.